List of Summer 2024 Graduates


College of Business, Management & Economics

Danielle Askins
Associate of Arts in Business Administration Management
Demario Heath
Associate of Arts in Business Administration Management
DeAngelo Houston
Associate of Arts in Business Administration Management
RaMonica Hughes
Associate of Arts in Business Administration Management
Christina Lewis
Associate of Arts in Business Administration Management
Latonya Milliner
Associate of Arts in Business Administration Management
Zoe Pohorelow
Associate of Arts in Business Administration Management
Samantha Sinclair
Associate of Arts in Business Administration Management
Ardricher Stevenson
Associate of Arts in Business Administration Management
Tina Cole
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Anthony Cullum
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Michael James
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Brandon Kennedy
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Latoya Leflore
Bachelor of Business Administration
Andrea Martin
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Chris McMillian
Bachelor of Business Administration
Christy Nelson
Bachelor of Business Administration
Ramiro Nunez
Bachelor of Business Administration
Sonja Sandoval
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Jammillah Thompson
Bachelor of Business Administration
Devon Thompson
Bachelor of Business Administration - Financial Planning
Jessica Edmond
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Kailen Hutchens
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Magna Cum Laude
Corwin Britton
Bachelor of Business Administration - Logistics & Supply Chain Management
Dominique Lopez
Bachelor of Business Administration - Logistics & Supply Chain Management
Fernando Favole
Bachelor of Business Administration - Marketing
Cum Laude
Christopher Reese
Bachelor of Business Administration - Marketing
Amber Whitlock
Bachelor of Business Administration - Marketing
Cum Laude
Rayford Gilbert
Bachelor of Business Administration - Procurement & Contract Management
Magna Cum Laude
Donald Davis
Bachelor of Science in Accounting
Sydney Ellis
Bachelor of Science in Accounting
Tiffany Lee
Bachelor of Science in Accounting
Cheyanne Stephenson
Bachelor of Science in Accounting
Magna Cum Laude
Catherine Welsh
Bachelor of Science in Accounting
Magna Cum Laude
Shaunice Pitre
Graduate Certificate in Human Resources
Tonya Baier
Master of Business Administration
With Distinction
Victoria Cone
Master of Business Administration
With Distinction
Quinton Dorsey
Master of Business Administration
Matthew Hamilton
Master of Business Administration
With Distinction
John Koehler
Master of Business Administration
With Distinction
Hernan Reyes
Master of Business Administration
With Distinction
Dominique Ross
Master of Business Administration
David Salcedo
Master of Business Administration
With Distinction
Tara Szopinski
Master of Business Administration
Janine Wiggins
Master of Business Administration
With Distinction
Michael Williams
Master of Business Administration
With Distinction
Carolyn Goodson
Master of Business Administration - Information Management
With Distinction
Eric Riggs
Master of Business Administration - Information Management
With Distinction
Tamika Crenshaw
Master of Business Administration - Project Management
Adrena Hartzog
Master of Business Administration - Project Management
With Distinction
Danny Middleton
Master of Business Administration - Project Management
With Distinction
Asia Smith
Master of Business Administration - Project Management
Joe Taylor
Master of Business Administration - Project Management
With Distinction
Kasie VanWatermulen
Master of Business Administration - Project Management
With Distinction
Jonathan Watson
Master of Business Administration - Project Management
Justin Penrod
Master of Science in Business Intelligence
With Distinction
Terry Adams
Master of Science in Performance Improvement
Michael Detouche
Master of Science in Performance Improvement
With Distinction
Tim Nguyen
Master of Science in Performance Improvement
With Distinction
David Ordway
Master of Science in Performance Improvement
With Distinction

College of Humanities & Social Sciences

Shacoya Mackie
Associate of Arts in Criminal Justice
Cayla Maharrey
Associate of Arts in Criminal Justice
Howard Montgomery
Associate of Arts in Criminal Justice
Cum Laude
Marcus Moore
Associate of Arts in Criminal Justice
Denise Atkins
Associate of Arts in Paralegal Studies
Summa Cum Laude
Samuel Calvillo
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Cum Laude
Johnathan Cody
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Freddie Dixon
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Lashanda Gaines
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Robert Ray
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Jonathan Fischer
Bachelor of Arts in Criminal Justice - Computer Forensic Investigation
Cum Laude
Catherine Face
Bachelor of Arts in Criminal Justice - Homeland Security
Cum Laude
Allison Mosher
Bachelor of Arts in Criminal Justice - Homeland Security
Summa Cum Laude
Marc Wahler Sr
Bachelor of Arts in Criminal Justice - Homeland Security
Summa Cum Laude
Matthew Berg
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Cum Laude
Brandon Carney
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Summa Cum Laude
James Hooker
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Shavon Lee
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies - Homeland Security
Cara Carroll
Bachelor of Arts in Strategic Communications
Summa Cum Laude
Monica Toro
Bachelor of Arts in Strategic Communications
Rickeisha Vigoya
Bachelor of Arts in Strategic Communications
Summa Cum Laude
Charles Booth
Master of Science in Leadership
With Distinction
Katie Gourley
Master of Science in Leadership
With Distinction
Danny Hart
Master of Science in Leadership
Jesse Howard
Master of Science in Leadership
With Distinction
Jennifer Lewis
Master of Science in Leadership
Kristin Norris
Master of Science in Leadership
With Distinction
Joseph Reyes
Master of Science in Leadership
With Distinction
Christopher Sanchez
Master of Science in Leadership
With Distinction
David Wachtveitl
Master of Science in Leadership
With Distinction

College of Nursing & Health Professions

Dohon Beugre
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Sedrick Collins
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Estell Dean
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Cum Laude
Meagan Hamilton
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Summa Cum Laude
Shyane Sanchez Bonilla
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Naytasha Williams
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Michelle Dowdy
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Cum Laude
Alrina Hollister
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Magna Cum Laude
Cagney Morse
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Kimberly Brewer
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Alicia Chagnon
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Amanda Crofford
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Magna Cum Laude
Davina Gilroy Schmitt
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Demetrius Gulley
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Carrie Jones
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Kenneth Jones
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Sarah Mack
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Michaela McCoy
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Natasha Richmond
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Patrice Thomas
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Crystal Turner
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Lashenna Watkins
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Cum Laude
Mariah Watts
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Camille Blassingame
Bachelor of Science in Health Information Management
Omari Essex
Bachelor of Science in Health Information Management
Brianna Gardner
Bachelor of Science in Health Information Management
Summa Cum Laude
Tamia Griffin
Bachelor of Science in Health Information Management
Melanie Hutchison
Bachelor of Science in Health Information Management
Magna Cum Laude
Dana Poole
Bachelor of Science in Health Information Management
Summa Cum Laude
Tiffeny Rucker
Bachelor of Science in Health Information Management
Latoyia Johnakin
Certificate in Electronic Health Records
Shianne Johnston
Certificate in Medical Administrative Assistant
Denisha Banks-Starks
Certificate in Medical Coding and Billing
Kristal Jackson
Certificate in Medical Coding and Billing
Haley Peters
Certificate in Medical Coding and Billing
Lashunda Shelton
Certificate in Medical Coding and Billing
Brenda Snavely
Certificate in Medical Coding and Billing
Sunday Williams
Certificate in Medical Coding and Billing
Sadia Aijaz
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Kristen Guerra
Master of Healthcare Administration
With Distinction
YaVonda Haynes
Master of Healthcare Administration
William Holmes
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Crystal Jordan
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Tasha Stauffer
Master of Healthcare Administration
Stefanie Tapia
Master of Healthcare Administration
Ashley Lappat
Master of Science in Nursing - Case Management
With Distinction
April Patterson
Master of Science in Nursing - Case Management
With Distinction
Eveth Scott
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Mercy Awoyale
Master of Science in Nursing - Nursing Informatics
With Distinction
Debra Mackey
Master of Science in Nursing - Nursing Informatics
With Distinction
Edina Okwemba
Master of Science in Nursing - Nursing Informatics
With Distinction
Seena Mathew
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
With Distinction
Ruth Porter
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
With Distinction
Laura Wyatt
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
With Distinction

College of Science, Engineering & Technology

Amalia Civella
Associate of Science in Computer Science
Darrick Elmore
Associate of Science in Computer Science
John Nguyen
Associate of Science in Computer Science
Magna Cum Laude
Natasha Stacy
Associate of Science in Computer Science
William Griffiths
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Emmanuel Momanyi
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Magna Cum Laude
Thomas Carr
Associate of Science in Engineering Management Technology
Jose Verges-Dominguez
Bachelor of Science in Computer Engineering Technology
Joel Brinson
Bachelor of Science in Computer Science
Magna Cum Laude
Askia Johnson
Bachelor of Science in Computer Science
Magna Cum Laude
Steven McCurry
Bachelor of Science in Computer Science
Summa Cum Laude
Keely Patterson
Bachelor of Science in Computer Science
Magna Cum Laude
Kathleen Sharpe
Bachelor of Science in Computer Science
Summa Cum Laude
Lawrence Carter
Bachelor of Science in Cybersecurity
Jacob Felker
Bachelor of Science in Cybersecurity
Joshua Garman
Bachelor of Science in Cybersecurity
Kevin Henley
Bachelor of Science in Cybersecurity
Aaron Bachan
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Chaffic Bassar
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Marion Hilton
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Matthew Hoops
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Cum Laude
Gairy Johnson
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Cum Laude
Jerome Mckoy
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Samuel Ofarril Ortiz
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Michael Ryder
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Magna Cum Laude
Moises Santana Martinez
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Merle Shannon
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Cum Laude
Stephen Vail
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Brandon Williams
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Rodney Frazier
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Joshua Hai
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Summa Cum Laude
Jason Hartman
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Cum Laude
Daniel Leone
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Summa Cum Laude
Corey Mahler
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Tiffany Fowler
Bachelor of Science in Information Systems
Dakota Stapleton
Bachelor of Science in Information Systems
Summa Cum Laude
Michael Zamora
Bachelor of Science in Information Systems
Cum Laude
Danielle Willis
Certificate in Advanced Cybersecurity
Jason Hartman
Certificate in Cybersecurity Concepts
Luis Oyola
Master of Science in Information Management - Project Management
Larry Soto
Master of Science in Information Management - Project Management
With Distinction
Laura Robinson
Master of Science in Information Technology
With Distinction
Robert Weaver
Master of Science in Information Technology
With Distinction