List of Winter 2023 Graduates


College of Business, Management & Economics

Shatara Batemon
Associate of Arts in Business Administration and Management
Wallace Boone
Associate of Arts in Business Administration and Management
Magna Cum Laude
Richard Clark
Associate of Arts in Business Administration and Management
Cum Laude
Rickey Daniel
Associate of Arts in Business Administration and Management
Joseph Dowell
Associate of Arts in Business Administration and Management
Dane Givans
Associate of Arts in Business Administration and Management
Cum Laude
Ginny Gray
Associate of Arts in Business Administration and Management
Jessica Hall
Associate of Arts in Business Administration and Management
Shenidra Luate
Associate of Arts in Business Administration and Management
Meosha Murphy
Associate of Arts in Business Administration and Management
Sharday Richardson
Associate of Arts in Business Administration and Management
Magna Cum Laude
Alayna Ridgdill Guzman
Associate of Arts in Business Administration and Management
Cynthia Sneed
Associate of Arts in Business Administration and Management
Terry Solis
Associate of Arts in Business Administration and Management
Sylvester Stenson
Associate of Arts in Business Administration and Management
Kenneth Vigbedor
Associate of Arts in Business Administration and Management
Magna Cum Laude
Tammy Adams
Associate of Arts in Business Administration Management
Christopher Boudreaux
Associate of Arts in Business Administration Management
Daniel Claffey
Associate of Arts in Business Administration Management
Danah-Marie Clarke
Associate of Arts in Business Administration Management
Joshua Cline
Associate of Arts in Business Administration Management
Robert Gray
Associate of Arts in Business Administration Management
Summa Cum Laude
Shauntae Henderson
Associate of Arts in Business Administration Management
Crystal Herring
Associate of Arts in Business Administration Management
Ruth Herring
Associate of Arts in Business Administration Management
Samantha Kelly
Associate of Arts in Business Administration Management
Altonio Morris
Associate of Arts in Business Administration Management
Tiffini Mozingo
Associate of Arts in Business Administration Management
Cathy Nieves
Associate of Arts in Business Administration Management
Jatina Reddick
Associate of Arts in Business Administration Management
Cum Laude
Gary Schmidt Jr
Associate of Arts in Business Administration Management
Magna Cum Laude
Jarquez Silas
Associate of Arts in Business Administration Management
Terrin St. John
Associate of Arts in Business Administration Management
Sherea Tatum
Associate of Arts in Business Administration Management
Raquel Albarran
Bachelor of Business Administration
Zebuli Bourne
Bachelor of Business Administration
Madison Bradberry
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Colton Bramall
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Maritza Bravo
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Melissa Breeden
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Emily Brown
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Tiffany Calderon
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Maria Cano
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Cortland Catellier
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Samuel Cobb
Bachelor of Business Administration
Candace Croseford
Bachelor of Business Administration
Lisa DeBerry
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Elias Dunn
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Willy Estinfil
Bachelor of Business Administration
Kevin Evans
Bachelor of Business Administration
Niccole Fiorentino
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Larry Gibbs
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Emily Gurr
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Gracie Hamilton
Bachelor of Business Administration
Shana Hargon
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
John Harwood
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Eric Heard
Bachelor of Business Administration
Marcia Hill
Bachelor of Business Administration
Abigail Hilton
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Jacqueline Johnson
Bachelor of Business Administration
Benjamin Joy
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Melissa Kellar
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Christin Leonard
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Kimberly Lewis
Bachelor of Business Administration
Maylea Manibusan
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Nichole Manley
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Rhonda Marshall
Bachelor of Business Administration
Stephen Mills
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Evan Morris
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Whitney Moulton
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Jeffrey Petersen
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Phyllis Phelps
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Kayce Prater
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Patrick Price
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Kayon Reid
Bachelor of Business Administration
Jancen Riggs
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Bady Risner-Collins
Bachelor of Business Administration
Susan Robertson
Bachelor of Business Administration
Evan Rupley
Bachelor of Business Administration
Cameron Seay
Bachelor of Business Administration
Betty Sinclair
Bachelor of Business Administration
Brandy Smith
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Denise Smith
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Amy Spiller
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Larry Sutton
Bachelor of Business Administration
Ramon Vina
Bachelor of Business Administration
Cum Laude
Christopher Wall
Bachelor of Business Administration
Summa Cum Laude
Georgia Warrix
Bachelor of Business Administration
Alyssa Williams
Bachelor of Business Administration
Olivia Nicholson
Bachelor of Business Administration - General Management
Magna Cum Laude
Brittani Powell
Bachelor of Business Administration - General Management
Magna Cum Laude
Donald Strother
Bachelor of Business Administration - General Management
Kelly Crabtree
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Cum Laude
Danielle Geddings
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Magna Cum Laude
Graciela Hoff
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Magna Cum Laude
Angela Miller
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Summa Cum Laude
Tomye Redden
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Joshua Rounds
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Summa Cum Laude
Eric Rouse
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Cum Laude
Keisha Budgett
Bachelor of Business Administration - Logistics & Supply Chain Management
Derrick Carter
Bachelor of Business Administration - Logistics & Supply Chain Management
Magna Cum Laude
Robert Evans
Bachelor of Business Administration - Logistics & Supply Chain Management
Jacqueline Holland
Bachelor of Business Administration - Logistics & Supply Chain Management
Betsy Kennedy
Bachelor of Business Administration - Logistics & Supply Chain Management
Magna Cum Laude
Daniel Opoku
Bachelor of Business Administration - Logistics & Supply Chain Management
Barbara Latham
Bachelor of Business Administration - Marketing
Cum Laude
Jason Bruce
Bachelor of Business Administration - Operations Management
Cum Laude
Robert George
Bachelor of Business Administration - Operations Management
Summa Cum Laude
Selexter Jones
Bachelor of Business Administration - Operations Management
Paul Rogers
Bachelor of Business Administration - Operations Management
Summa Cum Laude
Richard Williams
Bachelor of Business Administration - Operations Management
Zachariah Wooldridge
Bachelor of Business Administration - Operations Management
Scott Asselin
Bachelor of Business Administration in Financial Planning
Summa Cum Laude
Joshua Cummings
Bachelor of Business Administration in Financial Planning
Patrick Garber
Bachelor of Business Administration in Financial Planning
Summa Cum Laude
Elizabeth Heneman
Bachelor of Business Administration in Financial Planning
Alecia Richardson
Bachelor of Business Administration with Human Resource Management
Tiffany Horn
Bachelor of Business Administration with Human Resource Management Concentration
Summa Cum Laude
Roneishia King
Bachelor of Business Administration with Human Resource Management Concentration
Magna Cum Laude
Katelyn Loan
Bachelor of Business Administration with Human Resource Management Concentration
Clare Morgan
Bachelor of Business Administration with Human Resource Management Concentration
Summa Cum Laude
Brian Rewerts
Bachelor of Business Administration with Human Resource Management Concentration
Magna Cum Laude
Alana Crosswait
Bachelor of Business Administration with Logistics and Supply Chain Management Concentration
Summa Cum Laude
Francisco Leon Padilla
Bachelor of Business Administration with Logistics and Supply Chain Management Concentration
Cum Laude
Eric Kirkland
Bachelor of Business Administration with Procurement & Contract Management Concentration
Magna Cum Laude
Terra Burm
Bachelor of Science in Accounting
Magna Cum Laude
Gabrielle Clark
Bachelor of Science in Accounting
Cum Laude
Cassandra Collins
Bachelor of Science in Accounting
Hannah Davenport
Bachelor of Science in Accounting
Georgine Delacruz
Bachelor of Science in Accounting
Summa Cum Laude
Tiffany Doggett
Bachelor of Science in Accounting
Magna Cum Laude
David Hahn
Bachelor of Science in Accounting
Magna Cum Laude
Travis Mitchell
Bachelor of Science in Accounting
Taylor Naegle
Bachelor of Science in Accounting
Magna Cum Laude
Camilla Walton
Bachelor of Science in Accounting
Meadrica Whigham
Bachelor of Science in Accounting
Stephen Zadakis
Bachelor of Science in Accounting
Magna Cum Laude
Dedrick Harrington
Bachelor of Science in Business Administration
Jeremy Anderson
Certificate in Project Management
Paul Rogers
Certificate in Project Management
Tykeya Banks
Graduate Certificate in Human Resources
Jasmine Benton
Graduate Certificate in Human Resources
Lawanda Edwards
Graduate Certificate in Human Resources
Carla Heuler
Graduate Certificate in Human Resources
Cynthia Melvin
Graduate Certificate in Human Resources
Kevin Cardwell
Graduate Certificate in Project Management
Serena Crisler
Graduate Certificate in Project Management
Sohui Longerbeam
Graduate Certificate in Project Management
Aaron Ahner
Master of Business Administration
With Distinction
Cinderella Almond
Master of Business Administration
With Distinction
Nathaniel Banks Jr
Master of Business Administration
Marcelino Dacanay
Master of Business Administration
With Distinction
Keyanna Dawson
Master of Business Administration
Michael Dotson
Master of Business Administration
With Distinction
Jenetta Edwards
Master of Business Administration
James Gammon
Master of Business Administration
With Distinction
Nora del Pilar Garcia Montiel
Master of Business Administration
With Distinction
Gawayne Harriott
Master of Business Administration
Marlene Henry
Master of Business Administration
Daisy Hernandez
Master of Business Administration
With Distinction
Rodney Jackson
Master of Business Administration
Winnafred Jackson
Master of Business Administration
With Distinction
Terri Jones
Master of Business Administration
Gunner Kendrick
Master of Business Administration
With Distinction
Charles Kerns
Master of Business Administration
With Distinction
Christopher Licata
Master of Business Administration
Kim Mathis
Master of Business Administration
Andrea Matthiew
Master of Business Administration
With Distinction
Jalessa McLeod
Master of Business Administration
Rebecca Moodie
Master of Business Administration
With Distinction
David Moore
Master of Business Administration
With Distinction
Mihails Ovsijenko
Master of Business Administration
With Distinction
Judy Peterson
Master of Business Administration
With Distinction
Svetlana Portnov
Master of Business Administration
With Distinction
Triwanna Sanders
Master of Business Administration
Heather Soto
Master of Business Administration
With Distinction
Andrew Stengel
Master of Business Administration
With Distinction
Lawrence Strawder
Master of Business Administration
Janice Swayze
Master of Business Administration
With Distinction
Richard Tamer
Master of Business Administration
With Distinction
Christian Tomasitis
Master of Business Administration
Jonathan Walton
Master of Business Administration
Daniel Williams
Master of Business Administration
Makayla Williams
Master of Business Administration
With Distinction
Ellon Andrews
Master of Business Administration in Information Management
With Distinction
Steven Childers
Master of Business Administration in Information Management
With Distinction
Adam Earley
Master of Business Administration in Information Management
Tamara Johnson
Master of Business Administration in Information Management
Howard Kings
Master of Business Administration in Information Management
With Distinction
Jennifer Aranda
Master of Business Administration in Project Management
Alex Auston
Master of Business Administration in Project Management
Trevor Brown
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Yolanda Brown
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Gary Carter
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Lauana Dupigny
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Adam Fairchild
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Kenneth Hill
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Gregory Hudik
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
David Johnson
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Heather Lee
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Cleveland Love
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Anthony Lundy
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Loren Martin
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Willden Masuch
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Jeffrey Matos
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Romeo Payne
Master of Business Administration in Project Management
Jacob Perkins
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Tommy Schumpert
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
Will Shakespear
Master of Business Administration in Project Management
Julie Swayze
Master of Business Administration in Project Management
With Distinction
John Thrower
Master of Business Administration in Project Management
Jerry Akins
Master of Science in Business Intelligence
With Distinction
Christopher Cole
Master of Science in Business Intelligence
With Distinction
Andrew McKenzie
Master of Science in Business Intelligence
With Distinction
Jennifer Pomrenke
Master of Science in Business Intelligence
With Distinction
Frank Price III
Master of Science in Business Intelligence
With Distinction
Jeremiah Zamora
Master of Science in Business Intelligence
With Distinction
Jamie Beatty
Master of Science in Performance Improvement
With Distinction
Tania Darder
Master of Science in Performance Improvement
With Distinction
Serboya Delotta
Master of Science in Performance Improvement
Samantha Hollaway
Master of Science in Performance Improvement
Patrick Hughes
Master of Science in Performance Improvement
With Distinction
Cassandra Lundy
Master of Science in Performance Improvement
With Distinction
Julio Pacheco
Master of Science in Performance Improvement
Joshua Reaves
Master of Science in Performance Improvement
With Distinction
Miguel Santiago
Master of Science in Performance Improvement
With Distinction
Patricia Wallace
Master of Science in Performance Improvement
With Distinction
Annie Washington
Master of Science in Performance Improvement
Mindy Yates
Master of Science in Performance Improvement
With Distinction

College of Humanities & Social Sciences

William Bailey
Associate of Arts in Criminal Justice
MS Drake
Associate of Arts in Criminal Justice
Magna Cum Laude
Clarence Elicio
Associate of Arts in Criminal Justice
Magna Cum Laude
Heather Halsall
Associate of Arts in Criminal Justice
Deloriuma Johnson
Associate of Arts in Criminal Justice
Justice Jones
Associate of Arts in Criminal Justice
Heather Jordan
Associate of Arts in Criminal Justice
Zeki Kaya
Associate of Arts in Criminal Justice
Summa Cum Laude
Matthew Laskes
Associate of Arts in Criminal Justice
Magna Cum Laude
Akeem Leckie
Associate of Arts in Criminal Justice
Lisa Miller
Associate of Arts in Criminal Justice
Scotty Morris
Associate of Arts in Criminal Justice
Cum Laude
Dell Pajewski
Associate of Arts in Criminal Justice
Brittanie Palafox
Associate of Arts in Criminal Justice
Adam Potter
Associate of Arts in Criminal Justice
Summa Cum Laude
Ciara Randall
Associate of Arts in Criminal Justice
Cum Laude
Thomas Randle
Associate of Arts in Criminal Justice
Jamilex Roman
Associate of Arts in Criminal Justice
Jessica Stewart
Associate of Arts in Criminal Justice
Claudya Tafilau
Associate of Arts in Criminal Justice
Cum Laude
Roshelle Thornton-briscoe
Associate of Arts in Criminal Justice
Jennifer White
Associate of Arts in Criminal Justice
Darryl Witherspoon
Associate of Arts in Criminal Justice
Joseph Camacho
Associate of Arts in Multidisciplinary Studies
Cum Laude
Roger Cavazos
Associate of Arts in Multidisciplinary Studies
Magna Cum Laude
Tiffany Gardner
Associate of Arts in Multidisciplinary Studies
Nichole Hodges
Associate of Arts in Multidisciplinary Studies
Magna Cum Laude
Joshua McEntyre
Associate of Arts in Multidisciplinary Studies
Zacharia Pinkham
Associate of Arts in Multidisciplinary Studies
Cum Laude
Paul Ramirez
Associate of Arts in Multidisciplinary Studies
Cum Laude
Saronda Streeter-Robinson
Associate of Arts in Multidisciplinary Studies
Matthew Trabold
Associate of Arts in Multidisciplinary Studies
Brandi Anderson
Associate of Arts in Paralegal Studies
Arianna Cortes
Associate of Arts in Paralegal Studies
Jordan Reyes
Associate of Arts in Paralegal Studies
Justine Asbridge
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Charlie Brown
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Summa Cum Laude
Glenn Carter
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Norman Delavega
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Clara DeFeo
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Cum Laude
Colson Dittmeier
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Joseph Forsythe
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Summa Cum Laude
Herman Gunter
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Michelle Herrera
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Summa Cum Laude
Eli Hobbs
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Beverley Honorable-Phillips
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Magna Cum Laude
Lizeth Horta Ortiz
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Cum Laude
Johnny Huston
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Summa Cum Laude
Cindy Keen
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Magna Cum Laude
Scotty Kelley
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Summa Cum Laude
Chloe Martin
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Cum Laude
Lila Painter
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Summa Cum Laude
Christopher Patterson
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Cum Laude
Pamela Peinado
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Magna Cum Laude
Mose Perkins
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Cum Laude
Stacey Putts
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Cum Laude
Cathy Reynolds
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Calvin Stevenson
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Raynald Thomas
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Jessica Trejo
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Summa Cum Laude
David Willis
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Kentrell Wilson
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Tenisha Crawford
Bachelor of Arts in Criminal Justice with Computer Forensic Investigation Concentration
Gloria Hail
Bachelor of Arts in Criminal Justice with Computer Forensic Investigation Concentration
Summa Cum Laude
Natasha Mcrae
Bachelor of Arts in Criminal Justice with Computer Forensic Investigation Concentration
Cum Laude
Roosevelt Cooper
Bachelor of Arts in Criminal Justice with Homeland Security Concentration
Brian Rominski
Bachelor of Arts in Criminal Justice with Homeland Security Concentration
Christopher Atkins
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Magna Cum Laude
Bryan Digby
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Shalaressia Hanley
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Michael Holstrom
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Silamphone Lopez Torres
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Cum Laude
Salvador Martinez
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Cum Laude
Jeffery Matzeder
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Cum Laude
Elizabeth Monge
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Summa Cum Laude
Annie Ortiz
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Summa Cum Laude
Ashley Sanders
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Summa Cum Laude
Steven Sanz
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Timothy Storey
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Cum Laude
Robert Davis
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies with Homeland Security Concentration
Gerard Huddleston
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies with Homeland Security Concentration
Cum Laude
Jared Williford
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies with Homeland Security Concentration
Tracie Amos
Bachelor of Arts in Strategic Communications
Magna Cum Laude
Cherry Blake
Bachelor of Arts in Strategic Communications
Shannon Guinn
Bachelor of Arts in Strategic Communications
Jacob Alfar
Bachelor of Science in Multidisciplinary Studies
Magna Cum Laude
Carlos Burgos
Bachelor of Science in Multidisciplinary Studies
Magna Cum Laude
Aaron Gilmore
Bachelor of Science in Multidisciplinary Studies
Justin Hyde
Bachelor of Science in Multidisciplinary Studies
Summa Cum Laude
John Sage
Bachelor of Science in Multidisciplinary Studies
Summa Cum Laude
Avery Summers
Bachelor of Science in Multidisciplinary Studies
Cum Laude
Timothy Allison
Master of Science in Leadership
With Distinction
Hanna Bacon
Master of Science in Leadership
With Distinction
Tamara Burns
Master of Science in Leadership
With Distinction
Brad Duby
Master of Science in Leadership
With Distinction
Michael Freeman
Master of Science in Leadership
Crystal Gaddi
Master of Science in Leadership
Kelly James
Master of Science in Leadership
With Distinction
Audrey Jenkins
Master of Science in Leadership
Thomas Johnson
Master of Science in Leadership
With Distinction
Diana Lopez
Master of Science in Leadership
With Distinction
Wilberto Lopez
Master of Science in Leadership
With Distinction
Catherine Lyons
Master of Science in Leadership
With Distinction
Lisa Miller
Master of Science in Leadership
Michael Nishida
Master of Science in Leadership
With Distinction
Louis Poleate
Master of Science in Leadership
With Distinction
Sarah Reid
Master of Science in Leadership
With Distinction
Regina Rogers
Master of Science in Leadership
With Distinction
Charles Sanders
Master of Science in Leadership
Dawn Speidel
Master of Science in Leadership
With Distinction
Willette Tomlin
Master of Science in Leadership
Donna Vance
Master of Science in Leadership
With Distinction
Mandie Weaver
Master of Science in Leadership
With Distinction

College of Nursing & Health Professions

Abbigail Ary
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Cum Laude
Stacy Brischke
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Summa Cum Laude
Tamika Brown
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Cum Laude
LaTonya Cooper
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Cum Laude
Cozette Crow
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Savannah Farver
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Cum Laude
Daesha Kemp
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Summa Cum Laude
Yolanda Martin
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Summa Cum Laude
Kassandra Navarro
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Summa Cum Laude
Kelly Navarro
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Summa Cum Laude
Tiffiney Omigie-Von Harten
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Summa Cum Laude
Ashley Riggs
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Summa Cum Laude
Tangela Simon
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Summa Cum Laude
Aquita Stewart
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Mykiera Allen
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Sharon Barnes
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Marquisha Barringer
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Lakeva Bush
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Joshua Dawson
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Cum Laude
Nicole Donahee
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Cum Laude
Cheryl Gause
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Cum Laude
Casandra Hall
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Pearla Harrison
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Cheryl Hill
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Jennifer Huff
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Chaqutia Hunter
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Raven Johnson
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Norma King
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Jessica LaFollette
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Tina Richard
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Summa Cum Laude
Tori Roberts
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Meghan Wakeman
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Cum Laude
Sir Walter
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Magna Cum Laude
Cammi Wright
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Cum Laude
Normarie Cruz
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Janna Dansby
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Mary Dudek
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Magna Cum Laude
Crystal Edmonds
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Shona Fletcher
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Stephanie Garland
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Sonia Gonzales
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Mira Graham
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Erin Harley
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Cum Laude
Shavocia Harris
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Isela Hinojosa
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Jill Hottman
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Brittany Houser
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Heather Hunter
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Leigh Jackson
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Melissa Janes
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Lillian Johnson
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Mercedez Johnson
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Courtnie Krakowski
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Lori Logan
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Magna Cum Laude
Nellie Mallett
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Antonio Mays
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Annetta Merideth
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Jessica Miller
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Louise Moore
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Rosalyn Moreno
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Ashleigh Morrow
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Magna Cum Laude
Leslie Price
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Melissa Rainey
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Lavondia Rogers
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Magna Cum Laude
Taterria Rogers
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Carol Sabat
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Brittany Sheldon
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Kari Thurman
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Cum Laude
TyEsha Timberson
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
TeQueenya Wenze
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Ashley Wilhelm
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Shoania Williams
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Loretta Wilson
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Nicole Chapman
Bachelor of Science in Health Information Management
Shannon Dover
Bachelor of Science in Health Information Management
Summa Cum Laude
Brittnee Horn
Bachelor of Science in Health Information Management
Latoshia James
Bachelor of Science in Health Information Management
Summa Cum Laude
Miranda Montgomery
Bachelor of Science in Health Information Management
Cum Laude
Cindy Moore
Bachelor of Science in Health Information Management
Takka Robinson
Bachelor of Science in Health Information Management
Cum Laude
Cindy Underwood
Bachelor of Science in Health Information Management
Summa Cum Laude
Tammi Dixon
Bachelor of Science in Nursing
Summa Cum Laude
Elizabeth Keene
Bachelor of Science in Nursing
Erwin Sano
Bachelor of Science in Nursing
Summa Cum Laude
Kayla Trivett
Bachelor of Science in Nursing
Magna Cum Laude
Towanda Wiggins
Bachelor of Science in Nursing
Magna Cum Laude
Kimberly Woods
Bachelor of Science in Nursing
Magna Cum Laude
Annette Foreman
Certificate in Electronic Health Records
Jessica Mullen
Certificate in Electronic Health Records
Bonnie Olson
Certificate in Electronic Health Records
Marcia Rosa
Certificate in Electronic Health Records
Katrina Wainwright
Certificate in Electronic Health Records
Jasmine Branch
Certificate in Medical Administrative Assistant
Jamilah Edwards
Certificate in Medical Administrative Assistant
Victoria Franco
Certificate in Medical Administrative Assistant
Makayla Hawkins
Certificate in Medical Administrative Assistant
Audrea Kagebein
Certificate in Medical Administrative Assistant
Crystal Martin
Certificate in Medical Administrative Assistant
Kelly Saxton
Certificate in Medical Administrative Assistant
Angela Smith
Certificate in Medical Administrative Assistant
Jessica Smith
Certificate in Medical Administrative Assistant
Shirkeria Tinsley
Certificate in Medical Administrative Assistant
Jameica Windom
Certificate in Medical Administrative Assistant
Katelyn Barrios
Certificate in Medical Coding and Billing
Brandy Burch
Certificate in Medical Coding and Billing
Marissa Calo
Certificate in Medical Coding and Billing
Kayla Carberry
Certificate in Medical Coding and Billing
Stacy Celestin
Certificate in Medical Coding and Billing
Tanya Crout
Certificate in Medical Coding and Billing
Patrice Ellis
Certificate in Medical Coding and Billing
Dianisha Figueroa
Certificate in Medical Coding and Billing
Athena Flores
Certificate in Medical Coding and Billing
Duwinda Garrett
Certificate in Medical Coding and Billing
Heather George
Certificate in Medical Coding and Billing
Alisa Gilson
Certificate in Medical Coding and Billing
Melissa Guerrero
Certificate in Medical Coding and Billing
Ellen Guy
Certificate in Medical Coding and Billing
Courtney Haynes
Certificate in Medical Coding and Billing
Savannah Hicks
Certificate in Medical Coding and Billing
Ramonda Mack
Certificate in Medical Coding and Billing
Troy Massengale
Certificate in Medical Coding and Billing
Margie Mosby
Certificate in Medical Coding and Billing
Jessica Myers
Certificate in Medical Coding and Billing
Creneisha Myles
Certificate in Medical Coding and Billing
Rhiannon Owens
Certificate in Medical Coding and Billing
Yasmine Reed
Certificate in Medical Coding and Billing
Michelle Royal
Certificate in Medical Coding and Billing
Ann Saffold
Certificate in Medical Coding and Billing
Priscilla Shumate
Certificate in Medical Coding and Billing
Jacquelynn Smidt
Certificate in Medical Coding and Billing
Karen Smith
Certificate in Medical Coding and Billing
Lillian Soto
Certificate in Medical Coding and Billing
Merisa Velez
Certificate in Medical Coding and Billing
Linda Webb
Certificate in Medical Coding and Billing
Caren Willcox
Certificate in Medical Coding and Billing
Varasha Williams
Certificate in Medical Coding and Billing
Rose Winters
Certificate in Medical Coding and Billing
Tiffany Wooldridge
Certificate in Medical Coding and Billing
Angela Worsham
Certificate in Medical Coding and Billing
Mark Almond
Master of Healthcare Administration
TaShara Baker
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Teriane Battiste-Stewart
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Elizabeth Block
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Angela Cantrell
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Yohnn Hairston
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Nekethia Jones
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Ashley Kenyon
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Thomas Monahan
Master of Healthcare Administration
With Distinction
LeeAnn Monteith
Master of Healthcare Administration
Joshua Motley
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Jodi Nakai
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Alera Nash
Master of Healthcare Administration
With Distinction
John Parsons
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Kaitlyn Parsons
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Alanna Pratt
Master of Healthcare Administration
Madelyn Schall
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Delphine Burks
Master of Science in Nursing - Case Management
With Distinction
Diana Evans Harris
Master of Science in Nursing - Case Management
With Distinction
Miyeal Murray
Master of Science in Nursing - Case Management
With Distinction
Stefanie Celis
Master of Science in Nursing - Nursing Education
Chad Fabillar
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Maria Garcia
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Amanda Hamilton
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Stephanie Hardie
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Shani Joy
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Veronica Martin
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Angela Midnight-Oest
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Mary Morey
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Diana Orloski
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Christina Powell
Master of Science in Nursing - Nursing Education
Christy Richards
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Ethan Valle
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Abigail Viado
Master of Science in Nursing - Nursing Education
With Distinction
Charles Bell
Master of Science in Nursing - Nursing Informatics
With Distinction
Kayla Chapman
Master of Science in Nursing - Nursing Informatics
With Distinction
Elaine Eldredge
Master of Science in Nursing - Nursing Informatics
With Distinction
Viviane Pady
Master of Science in Nursing - Nursing Informatics
With Distinction
April Pierre-Louis
Master of Science in Nursing - Nursing Informatics
With Distinction
Marsha Davis
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
With Distinction
Alexandra Garver
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
With Distinction
Debra Harden
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
With Distinction
Nicole Jones
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
Yasi Maldonado
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
With Distinction
Amber Marquez
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
With Distinction
Jacques Masse
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
With Distinction
Johonna Mylius
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
With Distinction
Renay Smith
Master of Science in Nursing - Nursing Management and Organizational Leadership
With Distinction

College of Science, Engineering & Technology

Braylon Allen
Associate of Science in Computer Science
Richard Beighley
Associate of Science in Computer Science
Cum Laude
Felisha Everett
Associate of Science in Computer Science
Summa Cum Laude
Lori Little
Associate of Science in Computer Science
Magna Cum Laude
George Moore
Associate of Science in Computer Science
Isiah Nembhard
Associate of Science in Computer Science
Hope Spencer
Associate of Science in Computer Science
Shayne Angus
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Anand Barve
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Summa Cum Laude
Christopher Conlon
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Adam Dudley
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Summa Cum Laude
Brandon Eberlin
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Magna Cum Laude
Reid Fosse
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Meghan Griffith
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Magna Cum Laude
Ray Guillen
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Kevin Jones
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Cum Laude
Luis Lozada Vega
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Joshua Martin
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Cum Laude
Angelo Mazza
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Summa Cum Laude
Quinteia Neal
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Cum Laude
Clem Palmer
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Summa Cum Laude
Hameed Seifuddin
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Summa Cum Laude
Cyre Simard
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Curtis Wilson
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
James Bowling
Associate of Science in Engineering Management Technology
Summa Cum Laude
Austin Nielson
Associate of Science in Engineering Management Technology
Gregory Cole
Bachelor of Science in Computer Engineering Technology
Zachary Dupere
Bachelor of Science in Computer Engineering Technology
Magna Cum Laude
Colin Heckman
Bachelor of Science in Computer Engineering Technology
Magna Cum Laude
Jeremy Musni
Bachelor of Science in Computer Engineering Technology
Cum Laude
Megan Abrams
Bachelor of Science in Computer Science
Magna Cum Laude
Johnathan Barnes
Bachelor of Science in Computer Science
Cum Laude
Alexander Belen
Bachelor of Science in Computer Science
Joseph Burton
Bachelor of Science in Computer Science
Cum Laude
Daniel Champion
Bachelor of Science in Computer Science
Zane Chavis
Bachelor of Science in Computer Science
Summa Cum Laude
Maurice Cooper
Bachelor of Science in Computer Science
Tesserline Decker
Bachelor of Science in Computer Science
Summa Cum Laude
Ali Gogebakan
Bachelor of Science in Computer Science
Nason Hall
Bachelor of Science in Computer Science
Cum Laude
Lamar Harris
Bachelor of Science in Computer Science
Helen Ilges
Bachelor of Science in Computer Science
Cum Laude
Tanner Lee
Bachelor of Science in Computer Science
Magna Cum Laude
Justin Marcano
Bachelor of Science in Computer Science
Magna Cum Laude
Samuel Olayinka
Bachelor of Science in Computer Science
Magna Cum Laude
Edward Reece
Bachelor of Science in Computer Science
Cum Laude
Zachary San Vicente
Bachelor of Science in Computer Science
David Tregoning
Bachelor of Science in Computer Science
Summa Cum Laude
Theresa Vincent
Bachelor of Science in Computer Science
Summa Cum Laude
Robert Woodley
Bachelor of Science in Computer Science
Clement Bankole
Bachelor of Science in Cybersecurity
Brandon DeFrenchi
Bachelor of Science in Cybersecurity
Magna Cum Laude
George Fleming
Bachelor of Science in Cybersecurity
Summa Cum Laude
Richard Munger
Bachelor of Science in Cybersecurity
Summa Cum Laude
Benjamin Pope
Bachelor of Science in Cybersecurity
Summa Cum Laude
Adesimbo Adeniyan
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Jason Bolen
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Magna Cum Laude
Joshua Cadwell
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Magna Cum Laude
Vincent Chapman
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Jesse Cheyney
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Zachary Corbin
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Nathan Cupp
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Cum Laude
Robert Facemire
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Magna Cum Laude
Nathaniel Gale
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Lee King
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Jack Lembcke
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Andrew Lowry
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Steven McCain
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Michael Merrill
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Cum Laude
Bill Miyesa
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Afrith Rahim Mohammed Anifa
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Cum Laude
Timothy Moore
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Winston Moore
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Bradley Myers
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Steven Myers
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Magna Cum Laude
Anthony Nucilli
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Magna Cum Laude
Kyle Olsen
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Joshua Perry
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Andrew Philyaw
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Tyson Porter
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Benjamin Raymond
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Brittainy Reed
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Jadell Reyes Cotera
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Valerie Romo
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Kevin Schanbacher
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Armin Sejfic
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Chris Sharp
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Magna Cum Laude
Robert Thornhill
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Magna Cum Laude
Ryan Whipple
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Magna Cum Laude
Roberto Burgos
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Bruce Butler
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Magna Cum Laude
Conrado Cardenas
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Wayne Hearson
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Alafio Hewitt
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Cum Laude
Christina Zinger
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Cum Laude
Brock Cuilty
Bachelor of Science in Information Systems
Summa Cum Laude
Darrell Fleener
Bachelor of Science in Information Systems
Summa Cum Laude
Micah Henderson
Bachelor of Science in Information Systems
Summa Cum Laude
Alanna Hernandez
Bachelor of Science in Information Systems
Ryan Knight
Bachelor of Science in Information Systems
Daniel Mahan
Bachelor of Science in Information Systems
Summa Cum Laude
Kyle Mason
Bachelor of Science in Information Systems
Magna Cum Laude
Trey McLeran
Bachelor of Science in Information Systems
Scott Mispagel
Bachelor of Science in Information Systems
Summa Cum Laude
Gene ODell
Bachelor of Science in Information Systems
Summa Cum Laude
Sarah Rennells
Bachelor of Science in Information Systems
Cum Laude
Lesley Smith
Bachelor of Science in Information Systems
Jamie St. Dennis
Bachelor of Science in Information Systems
Shaikara Watson
Bachelor of Science in Information Systems
Nawa Wosti
Bachelor of Science in Information Systems
Summa Cum Laude
Gabrielle Diaz
Bachelor of Science in Information Systems with Cybersecurity Concentration
Summa Cum Laude
Andrew Johnson
Bachelor of Science in Information Systems with Cybersecurity Concentration
Cedrick Stubblefield
Bachelor of Science in Information Systems with Cybersecurity Concentration
Tillman Rochester
Bachelor of Science in Information Systems with Health Informatics Concentration
Paul Loubser
Certificate in Advanced Cybersecurity
Clinton West
Certificate in Advanced Cybersecurity
Rashid Cole
Certificate in Cybersecurity Concepts
Margarita Douglas
Certificate in Cybersecurity Concepts
Morgan Galbraith
Master of Science in Information Management - Project Management
With Distinction
Jorden Gershenson
Master of Science in Information Management - Project Management
With Distinction
Javier Ledesma
Master of Science in Information Management - Project Management
With Distinction
Brandon McCarrick
Master of Science in Information Management - Project Management
With Distinction
Evan Setili
Master of Science in Information Management - Project Management
With Distinction
Johnny Bell
Master of Science in Information Management Technology
Jeffery Gustafson
Master of Science in Information Management Technology
With Distinction
Alicia McConaughy
Master of Science in Information Management Technology
With Distinction
Lawson Sherman
Master of Science in Information Management Technology
With Distinction
Marvin Agosto Quinones
Master of Science in Information Technology
With Distinction
Rahul Bedekar
Master of Science in Information Technology
With Distinction
Angela Burrell
Master of Science in Information Technology
With Distinction
Juanita Croon
Master of Science in Information Technology
With Distinction
Jennifer Eikenberg
Master of Science in Information Technology
With Distinction
Michael Hall
Master of Science in Information Technology
With Distinction
Jennifer Izagbo
Master of Science in Information Technology
Christopher Jones
Master of Science in Information Technology
With Distinction
Jeremie Ploof
Master of Science in Information Technology
With Distinction
Matthew Purkapile
Master of Science in Information Technology
With Distinction
Brandon Scott
Master of Science in Information Technology