List of Winter 2024 Graduates


College of Business

Brianne Balsinger
Associate of Arts in Business Administration Management
Summa Cum Laude
Schuyler Bowman
Associate of Arts in Business Administration Management
Michael Cockroft
Associate of Arts in Business Administration Management
Amber Dickey
Associate of Arts in Business Administration Management
Nicole Helbert
Associate of Arts in Business Administration Management
Ashlie Hurley
Associate of Arts in Business Administration Management
Jennifer McCary
Associate of Arts in Business Administration Management
With Distinction
Elizabeth Shockley
Associate of Arts in Business Administration Management
Samantha Skelton
Associate of Arts in Business Administration Management
Magna Cum Laude
Alexandra Smith
Associate of Arts in Business Administration Management
Cum Laude
Kyle Smith
Associate of Arts in Business Administration Management
Sarah Sparkman
Associate of Arts in Business Administration Management
Cum Laude
Cynthia Aguilar
Bachelor of Business Administration
Monisa Allen
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Brandy Bryant
Bachelor of Business Administration
Magna Cum Laude
Shontasia Edwards
Bachelor of Business Administration
Janet Ferguson
Bachelor of Business Administration
Dalton McCourtney
Bachelor of Business Administration
Tequlia Ragland
Bachelor of Business Administration
Victoria Whisnant
Bachelor of Business Administration
Gail DeHaven
Bachelor of Business Administration - Financial Planning
Summa Cum Laude
Kodi Kendrick
Bachelor of Business Administration - Financial Planning
Christian Branch
Bachelor of Business Administration - General Management
Melanie Johns
Bachelor of Business Administration - General Management
Summa Cum Laude
Justin Meggers
Bachelor of Business Administration - General Management
Summa Cum Laude
Kimberly Perryman
Bachelor of Business Administration - General Management
Arianna Rodriguez
Bachelor of Business Administration - General Management
Cum Laude
John Sammons
Bachelor of Business Administration - General Management
Jannine Britton
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Trenall Hughes
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Frank Turner Jr
Bachelor of Business Administration - Human Resource Management
Magna Cum Laude
Christopher Sosa
Bachelor of Business Administration - Logistics & Supply Chain Management
Jayme McArdle
Bachelor of Business Administration - Operations Management
Jacob Perez
Bachelor of Business Administration - Operations Management
Lisa Mitchell
Bachelor of Business Administration - Procurement & Contract Management
Magna Cum Laude
Lani Bagby
Bachelor of Science in Accounting
Dorothy Dyson
Graduate Certificate in Project Management
Inger Bautista
Master of Business Administration
Robert Creamer
Master of Business Administration
David Faught
Master of Business Administration
Brian Hartfield
Master of Business Administration
With Distinction
Lori Reed
Master of Business Administration
With Distinction
Kyle Titus
Master of Business Administration
Cum Laude
Ashley Cowgill
Master of Business Administration - Information Management
With Distinction
Tyler Crayton
Master of Business Administration - Information Management
With Distinction
Yanet Miranda Garcia
Master of Business Administration - Information Management
Phillip Durio
Master of Business Administration - Project Management
Magna Cum Laude
Angenique Lawrence
Master of Business Administration - Project Management
Leslie Sadler
Master of Business Administration - Project Management

College of Humanities & Social Sciences

Megan Burgess
Associate of Arts in Criminal Justice
Nyree Dailey
Associate of Arts in Criminal Justice
Angela Marion
Associate of Arts in Criminal Justice
Patricia Nelson
Associate of Arts in Criminal Justice
James Scopa
Associate of Arts in Criminal Justice
Reanaesha Young
Associate of Arts in Criminal Justice
Joshua Dawson
Associate of Arts in Paralegal Studies
Cum Laude
Dejanira Frank
Associate of Arts in Paralegal Studies
Maribel Garcia
Associate of Arts in Paralegal Studies
Shelby Clark
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Brian Martinez Conejo
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Jason Reichert
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Stacey Smith
Bachelor of Arts in Criminal Justice
Courtney Bryant
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Cum
Baylee Field
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Damion Kennedy
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Akbar Nabaa
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Magna Cum Laude
Zacharia Pinkham
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Magna Cum Laude
Timothy Waley
Bachelor of Arts in Multidisciplinary Studies
Magna Cum Laude
Lorranda Barnes
Bachelor of Arts in Strategic Communications
Magna Cum Laude
Jacob Keough
Bachelor of Arts in Strategic Communications
Laurie Mercer
Bachelor of Arts in Strategic Communications
Magna Cum Laude
Quanesha Barnett
Master of Science in Leadership
Angela McDermott
Master of Science in Leadership
India Smith-Holloway
Master of Science in Leadership
With Distinction
Shimira Walker
Master of Science in Leadership

College of Health Professions

Ferdinand Berrios-Rodriguez
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Magna Cum Laude
Donna Blackett
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Alonna Cottrell
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Megan Dean
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Cum Laude
Kayla Desherlia
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Summa Cum Laude
Tristin Downs
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Rebekah Hurd
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Joela Osejo
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Defny Polanco
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Johanna Villegas Rodriguez
Associate of Applied Science in Healthcare Administration
Tashia Anderson
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Nikki Hoffman
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Nostalgia Johnson
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Kimberly Laney
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Diana Robinson
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Magna Cum Laude
Amber Wilson
Associate of Applied Science in Medical Administrative Assistant
Cum Laude
Tayla Bordeleau
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Dana Creech
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Megan Critser
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Sharmaine Dent
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Cum Laude
Sonya Doughty
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
With Distinction
Melissa Evans
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Renee Garfield
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Antionette Gilliam
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Keyondra Harris
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Sasha Killens
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Magna Cum Laude
Tamara Lyons
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Cum Laude
Tasia Seals
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Summa Cum Laude
Rebekah Turpin
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
Cum Laude
Tiffany Wooldridge
Associate of Applied Science in Medical Coding and Billing
With Distinction
Christopher De Jesus
Bachelor of Science in Health Information Management
Magna Cum Laude
Naslie Hutchins
Bachelor of Science in Health Information Management
Brianna Williams
Bachelor of Science in Health Information Management
Tasha Cannon
Certificate in Electronic Health Records
Summa Cum Laude
Yvonne Drummer
Certificate in Electronic Health Records
Cosandra Henderson
Certificate in Medical Administrative Assistant
Rosaura Tinajero
Certificate in Medical Administrative Assistant
Angela Benton
Certificate in Medical Coding and Billing
Sara Bowie
Certificate in Medical Coding and Billing
Maegan Castillo
Certificate in Medical Coding and Billing
Jennifer Drews
Certificate in Medical Coding and Billing
Vickie Hale
Certificate in Medical Coding and Billing
Lisa Johnson
Certificate in Medical Coding and Billing
Dorothea Ledford
Certificate in Medical Coding and Billing
Jeffory McKenzie
Certificate in Medical Coding and Billing
With Distinction
Deborah Silvey
Certificate in Medical Coding and Billing
Chelsa Sorensen
Certificate in Medical Coding and Billing
Mohamed Aljorani
Master of Healthcare Administration
With Distinction
Gideon Amoako
Master of Healthcare Administration
Kristin Reynolds
Master of Healthcare Administration
Geraldine Stephens
Master of Healthcare Administration
Christine Williams
Master of Healthcare Administration
Magna Cum Laude
Arthur Chiona
Master of Science in Business Intelligence

College of Science, Engineering & Technology

Beatrice Sonkailey
Associate of Science in Computer Science
Stephen Kroncke
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering
Dakotah Chambers
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Cum Laude
Christopher Fiesel
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Summa Cum Laude
James Mays
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Lance Ralston
Associate of Science in Electronics and Computer Engineering Technology
Javed Khan
Associate of Science in Engineering Management Technology
With Distinction
John Chiovitti
Bachelor of Science in Computer Engineering Technology
Christian Perez
Bachelor of Science in Computer Engineering Technology
Cum Laude
Timothy Stevenson
Bachelor of Science in Computer Engineering Technology
Minase Debelo
Bachelor of Science in Computer Science
James Pritchett
Bachelor of Science in Computer Science
Amy Jones
Bachelor of Science in Cybersecurity
Magna Cum Laude
Eric Rennert
Bachelor of Science in Cybersecurity
Adam Sumner
Bachelor of Science in Cybersecurity
Summa Cum Laude
Jacob Temple
Bachelor of Science in Cybersecurity
Matthew Ferguson
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Cum Laude
William Harper
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
David Kindvall
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Eric Lingenfelter
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Clay Moyer
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Tatenda Muranda
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
James Thomas
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Brennen Vickers
Bachelor of Science in Electronics Engineering Technology
Summa Cum Laude
Andrea Miller
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Amber Simpson
Bachelor of Science in Engineering Management Technology
Magna Cum Laude
Thalia Campbell
Bachelor of Science in Information Systems
Edgar Williams
Bachelor of Science in Information Systems
Summa Cum Laude
Alan Escalante
Bachelor of Science in Information Systems - Cybersecurity
With Distinction
Mary Butler
Master of Science in Information Management - Project Management
James Robinson
Master of Science in Information Management - Project Management
With Distinction
Shannon Humes
Master of Science in Information Management Technology
With Distinction
Roger Laboy Santiago
Master of Science in Information Technology
Jeffrey Melton
Master of Science in Information Technology
Hermel Montero
Master of Science in Information Technology
Jarvis Robertson
Master of Science in Information Technology
Trevin Viau
Master of Science in Information Technology
Summa Cum Laude